MARDİN İL MEM ARGE

2. Geleneksel Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl Finali´ni Gerçekleştirdik

2. Geleneksel Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl Finali´ni Gerçekleştirdik

            Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen Mardinli hemşerimiz Prof. Dr. Aziz Sancar´ın başarısını ifade etmek ve bu tür başarılarla ilgili farkındalığı arttırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimimiz tarafından hazırlanan “Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım Projesi” kapsamında 2. Geleneksel Lise ve Ortaokullar Arası Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl Finali AKM’de düzenlendi.

            Olimpiyatların ilçe düzeyindeki finallerinde 1. olarak ilçelerini il finalinde temsil etmeye hak kazanan okullarımız kıyasıya bir yarış haline girip, doğru cevap sayılarına göre dereceye giren okulların belirlendiği yarışmada, Ortaokullar arasında; Mazıdağı Yunus Emre Ortaokulu Birinci, Artuklu Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu ikinci ve Dargeçit Atatürk Ortaokulu üçüncü oldu. Liseler arasında ise; Kızıltepe Özel Mavi Kavram Temel Lisesi Birinci, Midyat Anadolu Lisesi İkinci ve Nusaybin Özel Final Temel Lisesi Üçüncü oldu.

            Ortaokullar Arası Bilim Olimpiyatları ve Resim Yarışması’nda birinci olan öğrencilere Dizüstü Bilgisayar, ikinci olan öğrencilere Bisiklet ve üçüncü olan öğrencilerin her birine tablet hediye edildi. Liseler Arası Bilim Olimpiyatları ve Kompozisyon Yarışması’nda birinci olan öğrencilere 1000’er TL, ikinci olan öğrencilere 750’şer TL ve üçüncü olan öğrencilere 500’er TL başarılarının karşılığı olarak hediye edildi.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI: “Zor şartlar altında, azmin ve çalışmanın insanları nerelere getirebileceğini, dünyaya nasıl imza atılabileceğini bize kanıtlamış, sizlere rol model olmuş Aziz Sancar adına düzenlenen ve bu yıl 2.’sini düzenleyerek “Geleneksel” hale getirdiğimiz bu yarışmada hepinize başarılar diler, geleceğin yeni Aziz Sancar’ları olmanızı temenni ederim.” dedi.Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl FinaliAziz Sancar Bilim Olimpiyatları İl Finali

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1027)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.