MARDİN İL MEM ARGE

2. Geleneksel Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları, Resim ve Komposizyon Yarışmalarımız Başladı

2. Geleneksel Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları, Resim ve Komposizyon Yarışmalarımız Başladı

     Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen Mardinli hemşerimiz Prof. Dr. Aziz Sancar´ın başarısını ifade etmek ve bu tür başarılarla ilgili farkındalığı meydana getirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimimiz tarafından hazırlanan "4 Başlık 7 Adım Projesi Başlık 3-3. Adım" kapsamında 2. Geleneksel Lise ve Ortaokullar arası Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları, Resim ve Kompozisyon Yarışması sürecimiz başlamıştır.

     Bilim Olimpiyatları, Resim ve Kompozisyon Yarışmaları hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI: “Aziz Sancar´ın Savur´da ortaokulda eğitim görüp, Mardin Lisesi´nden mezun olduktan sonra 2015 yılında kimya dalında ülkemizin gururu olan büyük bir başarıya imza atmıştır. Zor şartlar altında, azmin ve çalışmanın insanları nerelere getirebileceğini, dünyaya nasıl imza atılabileceğini bize kanıtlamış değerli öğrencilerimize rol model olmuştur. Tüm öğrencilerimizi bu yarışmaya katılmaya ve yeni Aziz Sancar’lar olmaya davet ediyoruz. ” dedi.

     Bilim Olimpiyatları, Resim ve Kompozisyon Yarışmaları´nın şartnameleri ve afişleri tüm ortaokul ve liselerimize gönderilmiştir. Olimpiyat ve Yarışmalar hakkında sorularınızı bizlere (0482) 212 1258 (Dahili 1128) nolu telefon veya arge47@meb.gov.tr email adresi aracılığıyla ulaştırabilirsiniz.

 

Aziz Sancar BO Lis Aziz Sancar BO Kompozisyon Aziz Sancar BO Ortaokul Aziz Sancar BO Resim

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1027)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.