MARDİN İL MEM ARGE

"5. GELENEKSEL AZİZ SANCAR BİLİM OLİMPİYATLARI" BAŞLIYOR5. GELENEKSEL AZİZ SANCAR BİLİM OLİMPİYATLARI


AMAÇ: Öğrencilerin sayısal alandaki derslere olan farkındalığını arttırmak, var olan ilgilerini yarışmalar aracılığıyla pekiştirerek öz gelişimlerini desteklemek.

A)   İl genelinde düzenlenecek Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları için ilçelerimizde 1 şube müdürümüz ve yine ilçelerimizde ortaokullar için;

3 ortaokul matematik öğretmeni,

3 ortaokul fen bilgisi öğretmeni,

Liseler için;

3 lise matematik öğretmeni,

3 fizik öğretmeni,

3 kimya öğretmeni,

3 biyoloji öğretmeni soru hazırlama ve komisyon üyeleri olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilecektir.

B)    Ortaokullarda 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine; liselerde ise 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik bilim olimpiyatları düzenlenecektir.

NOT: Ortaokullardan; 5. sınıftan 1 öğrenci, 6. sınıftan 1 öğrenci ve 7. sınıftan 1 öğrenci katılacaktır. Her öğrenci için bir aynı sınıf düzeyinden yedek öğrenci hazır bulunacaktır. Liselerden ise 9. sınıftan 1 öğrenci, 10. sınıftan 1 öğrenci, 11. sınıftan 1 öğrenci katılacaktır. 12. sınıflar ve 8. sınıflar yarışmaya katılmayacaktır. Her öğrenci için bir yedek ?aynı sınıf düzeyinden öğrenci hazır bulunacaktır.

C ) Süreç üç aşamadan oluşacaktır;

1. Birinci aşamada okul idareleri kendi öğrencileri arasında bir bilgi yarışması tertipleyecek. Okulda birinci olan öğrenciler arsından oluşturulan okul ekibi yarışmaya katılmak üzere ilçeye bildirilecektir.

2.İkinci aşamada ilçe genelinde yarışma düzenlenecek. İlçe birincileri il finalinde yarışmaya hak kazanacak.

3.Üçüncü aşamada da il finali gerçekleştirilecek. İlçelerde birinci olanlar il finalinde yarışacak ve böylece il birincisi belirlenecektir.

 

YARIŞMA TAKVİMİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri 2-6 Mart 2020 tarihlerinde ilçeler yarışmalarını bitirecek ve 9 Mart 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar mardinarge2023@gmail.com adresine ortaokul ve lise düzeyindeki finalist okulları iletecektir.

İl finali;

17 Mart 2020 tarihinde saat 10:00 ortaokul finali

17 Mart 2020 tarihinde saat 13:30'da lise finali gerçekleştirilecektir.

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER:

1. İl Finalinde yarışmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne adı bildirilen öğrenciler, il finalinde yarışmak zorundadır. Öğrenci değişikliği yapılamaz; ancak mücbir bir sebep olması halinde gerekli resmi evrak ilgili komisyona sunularak öğrenci değişikliği komisyon onayıyla gerçekleştirilir.

2.  Bütün ortaokul türleri ve bütün lise türleri yarışmaya katılacaktır. Farklı lise ve ortaokul türleri için farklı yarışmalar düzenlenmeyecektir.

3. Ortaokul ve lise düzeyindeki tüm resmi ve özel okullar katılabilir.

4. İlk üçe giren ekipler İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirilecektir.

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1027)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.