MARDİN İL MEM ARGE

6. GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

6. GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Günümüzde, küresel çapta artan çevresel sorunlar ve sürdürülebilirlik kaygıları, insanoğlunu daha yenilikçi ve çevre dostu çözümler aramaya yöneltiyor. Bu kapsamda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin zengin doğal kaynakları ve potansiyeli, GAP Yeşil İnovasyon Yarışması ile bir araya gelerek sürdürülebilirliği destekleyen projelerin yeşermesine olanak sağlıyor.

Bu yıl 6.sı düzenlenecek olan GAP Yeşil İnovasyon projesi, GAP İdaresi tarafından Harran Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenmektedir. Bu proje, GAP illerinden Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa, Kilis, Siirt ve Şırnak'taki ilkokul (3-4 Sınıf), ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin katılımına açık. Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda görev yapan idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezimizin ev sahipliğinde bilgilendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda katılımcılara proje ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sunuldu. Emeği geçenlere ve katılımcılara Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz. 


08-11-202308-11-202308-11-202308-11-2023

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1027)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.