MARDİN İL MEM ARGE

EPALE Güneydoğu Anadolu Bölge Kampı Şanlıurfa'da Gerçekleştirildi

EPALE Güneydoğu Anadolu Bölge Kampı Şanlıurfa'da Gerçekleştirildi

EPALE; yetişkin eğitimciler ve eğitmenler, rehberlik ve destek personeli, araştırmacılar, öğretim üyeleri ve politika belirleyiciler dâhil olmak üzere yetişkin öğrenimi profesyonellerinden oluşan çok dilli, açık üyelikli bir Avrupa topluluğudur.

 

EPALE, Erasmus+ programı tarafından finanse edilir. Avrupa Birliği'nin tüm yetişkinler için daha fazla ve daha iyi öğrenme fırsatları sunma stratejisinin bir parçasıdır.

 

EPALE bunu, yetişkin öğrenimi sektöründeki meslekleri destekleyerek ve güçlendirerek yapar. Üyelerin; blog gönderileri, forumlar ve İş Ortağı Arama aracı ile Avrupa'nın dört bir yanındaki meslektaşlarıyla bağlantı kurmalarına, onlardan bilgi edinmelerine ve fiziksel toplantılarla bunu desteklemelerine olanak tanır.

 

Avrupa Komisyonu ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda yürütülen EPALE Projesi Güneydoğu Anadolu Bölge Kamp programı yetişkin eğitimi veren kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımlarıyla 4-6 Aralık 2023 tarihlerinde Şanlıurfa'da gerçekleştirildi. Program açılışına Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Sedat Seçkin Bozkurt, Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürü Asım SULTANOĞLU ve Hayat Boyu Öğrenme biriminden sorumlu Şube Müdürü Kenan Yada katıldılar.

 

İl Temsilcimiz Songül Erol ve Derik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Çekmez'in katılım sağladığı programda üç gün boyunca EPALE platformu ve içerik geliştirme ile ilgili bilgilendirme sunumlarının yanı sıra Ulusal Ajans temsilcileri tarafından çeşitli Erasmus+ projelerinin yazımı hakkında bilgilendirmeler de yapıldı.

 

 

15-12-202315-12-202315-12-202315-12-202315-12-202315-12-202315-12-2023

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1027)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.