MARDİN İL MEM ARGE

GAP STEM YENİLENEBİLİR ENERJİ VE PROJE YAZMA EĞİTİMLERİ PROGRAMI

GAP STEM YENİLENEBİLİR ENERJİ VE PROJE YAZMA EĞİTİMLERİ PROGRAMI

 İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Artuklu Hatuniye Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “STEM GAP Yenilenebilir Enerji ve Proje Yazma Eğitimleri” programına katıldı.

 Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği sektörleri günümüzde bölgesel kalkınmada önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu yarışmanın amaçlarından biri bu sektörlerin bütünleşik kalkınmaya hizmet edebilmesi için yüksek yatırım gerektiren ileri teknolojik çözümler kadar basit ve uygun fiyatlı yenilikçi ve kolay çözümlerin de hayata geçirilmesine katkı sağlamaktır. Bu doğrultuda, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında bölge önceliklerini ve potansiyelini göz önünde bulunduran, yenilikçi ve kolay çözüm geliştirilmesine yönelik bir platform oluşabilecektir. Bu sayede düşük gelir grubundaki hane halkının ve/veya küçük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları için basit ve uygun fiyatlı çözümlerin ortaya çıkarılması ve hayata geçirilmesine yönelik etkin bir mekanizmanın oluşturulmasını amaçlanmaktadır.

 Eğitime katılan SARI, gelişen dünyada kodlamanın önemine değinerek katılımlarından dolayı öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür etti. 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1027)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.