MARDİN İL MEM ARGE

"Genç İstihdamının Teşviki" Projesi Kurs Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi

Dİcle Kalkınma Ajansı (DİKA)'nın başvuru sahibi olduğu ve Müdürlüğümüz olarak ortağı olduğumuz "TRC3 Bölgesinde Genç İstihdamının Teşviki İçin Teknik Yardım" Projesi kapsamında proje katılımcıları ile toplantı gerçekleştirildi.


    Proje desteği ile müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda açılacak kursların planlanması adına DİKA toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Müdürlüğümüzü temsilen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Murat DOĞAN, Artuklu Halk Eğitim Merkezi, Midyat Halk Eğitim Merkezi, Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleri ile İşkur yetkilileri katıldı.

    Dijital Beceriler, Temel İş Bulma Becerileri ve Tesisat Bakım ve Onarım başlıkları altında Artuklu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde; Grafik ve Animasyon, Sayısal Resim İşleme-Photoshop Geliştirme ve Uyum Eğitimi, Android ile Mobil Programlama, İş Yaşamında Sosyal Medya Kullanımı Geliştirme ve Uyum Merkezi, 3D Yazıcı Operatörlüğü, Bilgisayar destekli Muhasabe kurslarının planlamaları gerçekleştirildi. Aynı başlıklar altında Midyat Halk Eğitim Merkezi bünyesinde; Web Tasarımı ve Ofis Programları Kullanımı kurslarının planlamaları gerçekleştirildi. Yİne aynı başlıklar altınd Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde de Doğalgaz İç Tesisatçısı, Soğutucu Ev Aletleri ve Klimalar Bakım Onarımcısı ve Asansör Bakım ve Onarım Yardımcısı kurslarının planlanmaları gerçekleştirildi.

    Bölgenin ve şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda genç istihdamına yönelik çalışmalar müdürlüğümüzün iştirakı ve çalışmalarıyla devam edecektir. Yapılacak çalışmalarda emeği geçenlere Müdürlüğümüz olarak teşekkür ediyor, Mardin ve bölgemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

16-02-202116-02-202116-02-202116-02-2021

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1128)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.