MARDİN İL MEM ARGE

Gökyüzüne Bak Ay'ı Gör 1 Resim 1 isim Yarışması İl Finali Değerlendirme Çalışmaları Başladı

Gökyüzüne Bak Ay'ı Gör 1 Resim 1 isim Yarışması İl Finali Değerlendirme Çalışmaları Başladı

Sayın Cumhurbaşkanımızın "Gökyüzüne Bak Ay'ı Gör" sözünü astronomi bilimine ithaf ederek uzay bilimleri konusuna ilgi çekmesi üzerine Mardin'deki öğretmen ve öğrencilerimizde astronomi ve uzay konularına yönelik farkındalık oluşturarak onları sürece dahil etmek, "Astronot" ya da "kozmonot" isimlendirmelerine karşılık bir Türkçe isimlendirme arayışına Mardin'in eğitim camiası olarak dahil olmak ve el birliğiyle şehrimiz adına isim önerilerinde bulunmak ve 3 kademeden öğrencilerimizin ve yetişkinler kategorisinde öğretmenlerimizin yaratıcı düşünme becerilerinden de faydalanarak kendi çizdikleri astronot figürlerine yaratıcı Türkçe isimler bulmalarını sağlamak amaçlarıyla çıktığımız yolda sona geliniyor.

İlimiz genelinde 4 kategoride gerçekleşen yarışmaya yoğun ilgi var. İlçe değerlendirme kururlları tarafından seçilerek dereceye giren eserler İl Değerlendirme Komisyon üyelerimizce değerlendirilmeye başlandı. Yarışma şartnamesinde belirtilen kurallarak bağlı olarak, ilgili kategorisinde ilçe birincisi olan resimler titizlikle inceleniyor. Yarışma sonuçlarımız sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan yayınlanacaktır.

Yarışmamıza emek vererek katılım sağlayan öğrenci ve öğretmenlerimizin tamamına teşekkür ediyor, il finaline kalan eser sahiplerine başarılar diliyoruz.

13-03-202113-03-202113-03-202113-03-202113-03-2021

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1128)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.