MARDİN İL MEM ARGE

Mazıdağı Yukarı Konak Ortaokulu Yankı Dergisi EBA´da

Mazıdağı Yukarı Konak Ortaokulu Yankı Dergisi EBA´da

      Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, İl genelinde eğitim ve öğretime devam eden okulların kendilerini tanıtması adına yaptıkları basın ve yayın çalışmalarına destek verdiklerini belirtti. SARI, “Okullarımızın bu tür etkinlikleri öğrencilerimizin gelişiminde önemli rol oynuyor” dedi.

      Mazıdağı Yukarı Konak ilk ve Orta Okulu’nun çıkardığı “Yukarı Konak Yankı” isimli dergi Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA)yayınlandı. Derginin EBA‘da yayınlanması Mardin’deki eğitim ve öğretimin kalitesinin gösterilmesi adına önemli bir adım oldu. Tıklanma oranlarıyla daha çok ön plana çıkacak dergi, öğrencilerin gelişimlerinin yanı sıra Yukarı Konak ilk ve Orta Okulu’na olumlu katkı sunacak. Öte yandan okulların faaliyetlerini anlattığı yayınlara Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü de destek veriyor.

      “Eğitim ve öğretimde öğrencilerimizim gelişimine katkı sağlayacak her türlü projeyi destekliyoruz” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, “Şehrimizde eğitimin en üst seviyelere gelmesi adına kurumumuz yoğun bir mesai sarf etmektedir. Bunun için okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrenci velilerimiz ve öğrencilerimiz ile sürekli istişareler içindeyiz. Amacımız İlimizin eğitim ve öğretimde Türkiye sıralamasında üst sıralara çıkmasıdır. Bu bağlamda öğrencilerimizin sosyal olmalarını da önemsemekteyiz” şeklinde konuştu.

      Okulların yayınlarını çıkarmasının öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini arttırdığını anlatan SARI şunları kaydetti: “Çocuklarımızın kendilerini daha iyi ifade etmeleri ve kendilerine güvenmeleri gelecekleri açısından elzem bir konudur. Bunun yöntemlerinden biriside okullarımızın kendi yayınlarını çıkarmalarıdır. Bu şekilde öğrencilerimiz kendilerini yayında görmekte, okul idarecileri ve kent idarecileri ile röportajlar yaparak emin bir kişiliğe sahip olmaktadır. İşte bu yayınlardan birisini Mazıdağı Yukarı Konak İlk ve Orta Okulu da yapmıştır. EBA’da yayınlanan derginin hemşerilerimiz tarafından tıklanma suretiyle okunması önemlidir. Dergide emeği geçen herkese teşekkür ederiz”.

      EBA’da yayınlanan dergimize erişebilmek için buraya tıklayın.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1027)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.