MARDİN İL MEM ARGE

Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Proje Hazırlıklarımız Devam Ediyor.

Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Proje Hazırlıklarımız Devam Ediyor.

Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında başvurusunu gerçekleştireceğimiz projemize dair hazırlık, inceleme ve planlama toplantımızı gerçekleştirdik. 

Milli teknoloji seferberliği ve sanayileşme hamlesini insan odaklı olarak yürüten Bakanlığımız beşeri sermayenin geliştirilmesi ve dezavantajlı kesimlerin ekonomik ve sosyal hayata katılımını da öncelikleri arasına almıştır. Bu kapsamda 2019 yılı itibarıyla Bakanlığımız bünyesine alınan Sosyal Destek Programı yeniden tasarlanmış, programın adı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) olarak değiştirilerek; istihdam edilebilirliğinin artırılması, sosyal girişimciliğin desteklenmesi, sosyal içerme ve kurumsal sosyal sorumluluğu geliştirilmesi öncelikleri ve dengeli kalkınma perspektifiyle yeniden tasarlanmış, 81 il program kapsamında dahil edilmiştir.

Öncelik alanları olarak:

- İstihdam edilebilirliğin artırılması,

- Sosyal içerme,

- Sosyal girişimcilik ve yenilikçiliğin desteklenmesi

- Özel kesimin sosyal sorumluluk uygulamalarının teşvik edilmesi

Program uygulamaları Merkezi Yönetim Bütçe Kanununa bağlı (E) işaretli Cetvelin ilgili hükmü doğrultusunda belirlenen Usul ve Esaslar çerçevesinde bölgesel düzeyde kalkınma ajansları ile işbirliği içinde yürütülmektedir.

15-02-202215-02-2022

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1128)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.