MARDİN İL MEM ARGE

TEKNOFEST 2023 TÜRKİYE FİNALLERİNDE 4 TAKIM İLE YARIŞIYORUZ

TEKNOFEST 2023 TÜRKİYE FİNALLERİNDE 4 TAKIM İLE YARIŞIYORUZ

TEKNOFEST, Türkiye'de millî teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir.

2018 yılından bu yana çeşitli şehirlerde gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; bu yıl tekrar İstanbul'da düzenlenecek.

2023 TEKNOFEST yarışmalarına Mardin İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarımızdan bu yıl 1163 başvuru gerçekleştirildi.  27 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Havalimanında gerçekleşecek yarışmalarda Midyat Bilim ve Sanat Merkezi, Artuklu Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi ile Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesinden 4 ayrı takımımız Akıllı Ulaşım, Engelsiz Yaşam Teknolojileri ve İnsansız Su Altı Sistemleri Final Yarışmalarına katılmaya hak kazandı.

2023 TEKNOFEST yarışmalarında finale kalmaya hak kazanan öğrenci, öğretmen ve okullarımızı tebrik ediyor, yarışmalarda başarılar diliyoruz.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1027)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.