MARDİN İL MEM ARGE

YUKARI DİCLE VADİSİ SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASINI KORUMA VE FARKINDALIK YARATMA PROJESİNE KATILIM SAĞLADIK

YUKARI DİCLE VADİSİ SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASINI KORUMA VE FARKINDALIK YARATMA PROJESİNE KATILIM SAĞLADIK.
YUKARI DİCLE VADİSİ SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASINI KORUMA VE FARKINDALIK YARATMA PROJESİNE KATILIM SAĞLADIK

Müdürlüğümüz, Dicle Kalkınma Ajansı, Mardin Müzesi ve Tarih Vakfı ortaklığında yürütülmekte olan “Yukarı Dicle Vadisi Somut Olmayan Kültürel Mirasını Koruma ve Farkındalık Yaratma Projesi” kapsamında düzenlenen öğretmen ve öğrencilerimizin hazırladığı sergi Mardin Müzesi ev sahipliğinde icra edildi.

 

  Sergi, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin YILMAZ, Siirt İl Milli Eğitim Müdürü İsa GÜNEŞ, Tarih Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özkan ALKAN, Mardin Müzesi Müdürü Nihat ERDOĞAN, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

20 öğretmenimize DİKA tarafından düzenlenen kültürel miras eğitici eğitimi sonrasında öğretmenlerimizin öğrencileriyle birlikte yaptıkları sergi hayata geçirildi. Sergide; unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve görenekler ele alındı. Kültürümüzde önemli yere sahip olan bayramlaşma, ölüm, doğum ritüelleri, çocuk oyunları, eski hikâyeler ve kıyafetler sergilendi.

 SARI, Uygulanmakta olan projenin günümüz koşullarında önemine vurgu yaparak sahip olduğumuz değerleri gelecek kuşaklara aktarmak adına çok önemli olduğunu belirterek başta DİKA Genel Sekreteri Yılmaz ALTINDAĞ olmak üzere, Tarih Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özkan ALKAN, Mardin Müzesi Müdürü Nihat ERDOĞAN’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No9 Artuklu/Mardin - (0482) 212 1258 (Dahili 1027)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.